Juridinio asmens dalyvis (akcininkas, narys, dalininkas ir pan.) atsako pagal juridinio asmens prievolę savo turtu subsidiariai tuo atveju, jeigu juridinis asmuo negali įvykdyti prievolės dėl juridinio asmens dalyvio nesąžiningų veiksmų (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 2.50 str. 3 d.).
Ne kiekvienas juridinio asmens dalyvio nesąžiningas veiksmas užtraukia jam atsakomybę pagal CK 2.50 straipsnio 3 dalį, nes, taikant civilinę atsakomybę juridinio asmens dalyviui būtina nustatyti priežastinį ryšį tarp nesąžiningų jo veiksmų ir juridinio asmens negalėjimo įvykdyti prievolės.
Juridinio asmens dalyvio atsakomybė taipogi kyla ir tuo atveju, jeigu jis padarė tiesioginę žalą konkrečiam kreditoriui, o ne išvestinę žalą kreditoriams, kaip interesų grupei, dėl netinkamo valdymo ar dėl to, kad laiku neiškėlė bankroto bylos (CK 6.263 str.).
Kadangi juridinio asmens valdymo organo (vadovo) ir dalyvio (akcininko, nario, dalininko ir pan.) funkcijos yra skirtingos, civilinės atsakomybės bylose kiekvienu konkrečiu atveju spręstina, ar byloje atsakovu nurodytas asmuo atliko vadovui ar dalyviui būdingas funkcijas.